Здравствуйте! У меня скрипит старый паркет. Хотелось бы получить ответ на следующий вопрос: после циклевки паркета скрип останется? Как можно устранить скрипы? Спасибо. Николай.
Здравствуйте, Николай! Скрип паркета после его реставрации остается т.к. циклевка позволяет только обновить лаковое покрытие. Для того чтоб устранить скрипы необходимо произвести ремонт паркетного пола (перекладку, подклейку плашек, закрепление паркетин дюбелями и т.д.). В некоторых случаях (пол уложен на лаги) избавится от скрипа, ксожалению не удастся.
Возможные причины скрипа:
Некачественная битумная мастика - устраняется при помощи перекладки;
Некачественная стяжка - устраняется при помощи перекладки;
Загнившые, деформированные, рассохшиеся лаги - не устраняется;
Гнилой паркет - устраняется при помощи перекладки;
Некачественный клей - устраняется при помощи перекладки;
Неправильная укладка паркета - устраняется при помощи перекладки.
Лакування паркету - це, напевно, один із найважливіших етапів паркетних робіт, оскільки від нього цілковито залежить майбутній вигляд вашої паркетної підлоги. Лак захизає Вашу підлогу від пилу й бруду, надає паркетові краси й блиску, дозволяє краще показати структуру дерева. Лакування паркету можна здійснювати тільки після його шліфування, або, як казали раніше, циклювання паркету.
Циклювання паркету здійснюється за допомогою циклювальних машин, які обладнано спеціальними ножами, що зрізають шар дерева. Це застаріла технологія, бо вона не економна - знімає досить великий шар деревини. Циклювання паркету застосовується в наші дні в рідкісних випадках, приміром, для зняття старих шарів фарби з паркету. Тому зараз застосовується тільки шліфування паркету за допомогою шліфувального паперу. Ця технологія дозволяє зняти старий лак і мінімальний шар дерева.
Шліфування паркету (циклювання паркету) необхідне з двох причин: забруднення паркету і невелика деформація деяких планок під час технологічної перерви.
Лакувати підлогу необхідно щонайменше три рази, й робити це потрібно тільки в напрямку малюнку паркету. Від недосить акуратної чи непрофесійної роботи на поверхні буде помітно розводи, й паркет доведеться шліфувати наново.
Для отримання якнайкращого результату ми рекомендуємо використовувати в своїй роботі тільки екологічно чисті матеріали, у відповідності з міжнародними стандартами. Тому ми рекомендуємо тільки найкращі поліуретанові лаки німецького виробництва, такі, як NEOLUX і NEOPUR.
Перед нанесенням паркетного лаку необхідно провести ретельне шліфування всієї поверхні підлоги. Шліфування (циклювання) рекомендується здійснювати у напрямку волокон деревени з подальшим зменшенням зернистості наждачного паперу. Після кожного етапу шліфування (циклювання) слід ретельно пропилососити всю поверхню. Покрокове зменшення зернистості під час шліфування пов'язане з тим, що таке шліфування не залишає слідів (подряпин) від наждачного паперу на поверхні паркетних планок. Якщо не дотримуватися цього правила, то подряпини буде виднр під лаковим покриттям за бічного освітлення. Особливо сильно це виявляється, якщо паркет вкрито глянцевим лаком.
Для того, щоб усунути мікрощілини між паркетними планками, а також для уникнення затікання лаку між ними, паркет шпаклюють. Для шпаклювання мікрощілин краще використовувати шпаклювальну масу серії NEOLUX або NEOPUR + пил, що утворюється під час шліфування паркету, аби колір шпаклівки відповідав кольорові паркету..
Після шпаклювання паркет шліфують ще раз.
4. ПОКРИТТЯ ҐРУНТУВАЛЬНИМ ЛАКОМ (ПЕРШИЙ ШАР).
Першим шаром на паркет наноситься ґрунтувальний лак, який просочує пори дерева, зберігає за змогою натуральний колір деревини й скорочує витрату лаку в подальших нанесеннях фінішних шарів.
Перед останнім фінішним шаром необхідне проміжне шліфування лаку спеціальною машинкою. Це необхідно для того, щоб прибрати ворс, який підіймається після контакту з лаком. Після ґрунтувального шару рекомендується наносити 2-3 шари фінішного лаку залежно від експлуатаційного навантаження в приміщенні.
6. НАНЕСЕННЯ першого, другого та третього шару финишного лаку.
Перед нанесенням останнього шару у разі необхідності наноситься спеціальний гель, який зв'язує дрібний деревинний пил, що залишився після шліфування, й заповнює пори деревини, що дозволяє отримати найякісніше лакове покриття, оскільки дає гладеньку поверхню.
Головний плюс покриття паркету маслом — це екологічна чистота. Це зумовлено тим, що виготовляються ці продукти на основі натуральних природних компонентів.Після обробки паркету пори залишаються відкритими і дерево «дихає». Основна особливість нанесення масла - це насичити ним дерево, а надлишки потім прибрати за допомогою однодискової плоскошліфувальної машини, відполірувавши цим підлогу. Дерево набуде унікального кольору й вигляду.
Підлога, захищена маслом, може витримувати великі навантаження на стирання, бо на стирання працює сама деревина, просочена маслом, а не тонка плівка лакового покриття.
Водночас потрібно пам'ятати, що така підлога потребує догляду. На відміну від лакованих поверхонь, у разі якихось дрібних пошкоджень, наприклад, подряпин, можлива обробка та відновлення частини поверхні. Натирання паркету й полірування виконується за допомогою однодискової плоскошліфувальної машини. Після кожного полірування підлога набуває оновленого зовнішнього вигляду.
Крім того, технологія масло і віск добре годиться для ресторанів, клубів та інших місць, які не можна зачинити для шліфування та лакування (цей процес займе декілька днів). Для приміщень із цілорічним робочим циклом покриття паркету маслом і воском дає змогу оновлювати паркет, не порушуючи режим роботи. Процедура оновлення покриття займає всього декілька годин.