Главная | Паркетні роботи | Укладання паркету | Підготовка основи

ПІДГОТОВКА ОСНОВИ

Перед укладанням фанери необхідно перевірити якість стяжки. У стяжці, яка годиться для укладання паркету, не має бути порожнечі, вона не має відшаровуватися від основи й повинна бути проґрунтована. Відносна вологість у приміщенні має бути від 45% до 60%, абсолютна вологість підлоги та стін не більша 6%, стяжки не більша 4%, температура від 14 до 25 градусів за Цельсієм. Якщо ж під час влаштування стяжки було використано неякісні матеріали, то згодом може статися її розшарування, що спричинить утворення порожнечі під фанерою і, відповідно, появу скрипів і деформацій. Оскільки паркет стелять не на один рік і не на два, то не слід економити на матеріалах, адже від цього навпрост залежить комфортність проживання.

Нерівність стяжки має бути не більша 2 мм. Рівність покриття можна оцінити величиною просвіту між двометровою рейкою та поверхнею підлоги.

Під час використання самовирівнювальних сумішей потрібно суворо стежити за тим, аби товщина вирівнювального шару була такою, як зазначено в інструкції виробника. Через порушення інструкції і зазначеної товщини може статися відшарування фанери разом із вирівнювальним шаром.