Здравствуйте! У меня скрипит старый паркет. Хотелось бы получить ответ на следующий вопрос: после циклевки паркета скрип останется? Как можно устранить скрипы? Спасибо. Николай.
Здравствуйте, Николай! Скрип паркета после его реставрации остается т.к. циклевка позволяет только обновить лаковое покрытие. Для того чтоб устранить скрипы необходимо произвести ремонт паркетного пола (перекладку, подклейку плашек, закрепление паркетин дюбелями и т.д.). В некоторых случаях (пол уложен на лаги) избавится от скрипа, ксожалению не удастся.
Возможные причины скрипа:
Некачественная битумная мастика - устраняется при помощи перекладки;
Некачественная стяжка - устраняется при помощи перекладки;
Загнившые, деформированные, рассохшиеся лаги - не устраняется;
Гнилой паркет - устраняется при помощи перекладки;
Некачественный клей - устраняется при помощи перекладки;
Неправильная укладка паркета - устраняется при помощи перекладки.
Укладання паркету на стяжку здійснюється в тому випадку, якщо нерівність основи становить 2 см і більше. Якщо нерівність основи менша 2 см, то слід скористатися самовирівнювальними сумішами (це значно прискорить процес укладання паркету).
1. ВЛАШТУВАННЯ СТЯЖКИ.
Перед укладанням стяжки на бетонну основу вкладають товсту поліетиленову плівку. Це робиться для того, щоб уникнути протікання розчину на нижній поверх і створення гідроізоляційної мембрани. По краях плівку виводять ни нижню частину стіни для вкладання під плінтус.
Сохне стяжка впродовж досить тривалого часу. Якщо стяжка завтовшки 3-5 см - 4-6 тижнів, 5 см і більше - термін у 1,5-2 рази довший.
2. НАСТИЛАННЯ ФАНЕРИ.
Великий лист фанери завтовшки 10-22 мм необхідно розпиляти на квадрати (приблизно 40 х 40 см). Це роблять для того, щоб зняти внутрішню напругу. Товщина фанери має бути не менше 3/4 товщини паркету. Для найкращого зчеплення з клеєм стяжку спочатку ґрунтують, а потім на спеціальний двокомпонентний клей DUOPOL PU-7010, приклеюють фанеру зі зміщенням стиків за типом "цегляного мурування", залишаючи прозори між листами в 3-4 мм. Між краями листів і стіною залишають прозір у 10 мм, який у кінці вкладання заповнюється спеціальним герметиком. Ці прозори необхідні для компенсації деформації фанери під час сезонних вологісно-температурних змін. Далі листи фанери також кріпляться за допомогою саморізів чи дюбелів. Голівки саморізів "утоплюються" на 3-5 мм. Після укладання фанери необхідною є технологічна перерва - 2-3 дні.
3. УКЛАДАННЯ ПАРКЕТУ.
Перед укладанням паркету фанеру необхідно відшліфувати для усунення перепадів. Паркет перед укладанням повинен полежати на об'єкті 3-5 днів для того, аби він набув вологісно-температурних параметрів приміщення. Паркет укладають таким чином: на фанеру спеціальним шпателем, від якого залежить якість кріплення і витрати матеріалу, наносять паркетний клей. Потім, спеціальним механічним чи пневматичним інструментом роблять пристрілювання паркету в край по ребру, для того, аби вичавити зайвий клей і забезпечити найліпше прилягання паркету в процесі полімеризації. Пристрілювання може здійснюватися від декількох цвяхів у кожну планку до пристрілювання через декілька планок.